ZACHODNIE MEBLE UŻYWANE W SZCZECINIE

KOMIS MEBLOWY I SPRZEDAŻ ZACHODNICH MEBLI UŻYWANYCH WYSOKIEJ JAKOŚCI

  • Start
  • Warto wiedzieć
  • Jak dbać o meble

Jak dbać o meble

Jak zachować dobry stan i wygląd mebli

Jeżeli chcemy, aby meble znajdujące się w naszym domu, zachowały dobry stan oraz atrakcyjny wygląd powinniśmy stosować się do kilku zasad. Przede wszystkim należy je odpowienio pielęgnować. Raz na kilka dni wystarczy przetrzeć je suchą ściereczką. Jeżeli wystąpiły większe zabrudzenia, możemy przetrzeć je wilgotną ściereczką, pamiętając przy tym, aby następnie wytrzeć je do sucha. Istnieją również specjalne preparaty do czyszczenia i pielegnacji różnego rodzaju mebli z drewna.

01
02
03
04

Uwaga na uszkodzenia

Równie ważne jest to, aby być ostrożnym, gdyż meble łatwo ulegają uszkodzeniom mechanicznym. Zarysowania, zadrapania lub odpryski to bardzo częste problemy jakie się zdarzają w przypadku mebli nawet najlepszej jakości. Nie należy stawiać kubków, filiżanek, itp. bezpośrednio na drewno - należy stosować podkładki. Podobnie postępujemy przy pisaniu na papierze na drewnianych biurkach czy stołach. Zwłaszcza trzeba uważać na grube flamastry, które przebijają przez papier i mogą zostawić ślady na blacie.

Drewno to materiał bardzo trwały pod warunkiem dbałości i dobrej konserwacji. Czasem jednak drewniane meble zostana nioeodrwracalnie zniszone, wtedy nie pozostaje nic innego jak oddać je do renowacji komuś, kto się na tym zna.